دوشنبه , 31 خرداد 1400 - 8:21 قبل از ظهر

اجازه ثبت ازدواج‌های زیر سن قانونی را ندهیم

محمود عباسی روز سی بهمن ماه 1399در حاشیه مدرسه فصلی حقوق کودک استان زنجان با بیان اینکه تفکیک بین شرع و قانون، منطقی نیست، اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران بین شرع و قانون تفکیکی وجود ندارد، همه قوانین و مقررات ما منطبق با موازین شرعی است.

وی ادامه داد: ما باید مجری و مروج قانون در کشور باشیم، قوانینی که برخواسته از موازین شرعی تدوین شده و منطبق با قانون اساسی است.

عباسی گفت: اینکه اجازه بدهیم افرادی در گوشه و کنار مملکت به نام شرع از قانون سو استفاده کنند، ناپسند است که باید از آن جلوگیری شود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: در حوزه حمایت اجتماعی، حقوقی و قضایی از کودکان و نوجوانان در قوانین و مقررات جاری ما تضمین های لازم پیش بینی شده است.

عباسی به برگزاری کنفرانس های تخصصی و مدارس فصلی حقوق کودک در استان ها اشاره کرد و اظهار داشت: هدف از برگزاری این کنفرانس ها، ایجاد زمینه مناسب اجرای قوانین حوزه کودکان و نوجوانان است.

معاون وزیر دادگستری گفت: اینکه ما همه کارگزاران مرتبط با حوزه کودکان در دستگاه‌های قضایی و اجرایی و سازمان‌های مردم نهاد را کنار هم می‌نشانیم، هدف این است که به یک فهم مشترکی در حوزه حقوق کودک برسیم چرا اگر به فهم مشترکی در تفسیر درست قوانین در این حوزه برسیم، در اجرا با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام و پرداخت وام ازدواج 1400از 5 فروردین

به گزارش دهه شصتی ها، محمد مهدی تندگویان اظهار کرد: «افرادی که پس از فروردین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *