چهارشنبه , 2 تیر 1400 - 3:51 بعد از ظهر

ارسال آثار جشنواره موسیقی عارف تا 4 اسفندماه

به گزارش دهه‌شصتی‌ها به نقل از خبرگزاری مهر، امیر ملاحسنی قائم مقام جایزه ملی موسیقی عارف مهلت فراخوان این رویداد موسیقایی گفت: جشنواره ملی عارف با هدف حمایت از تصنیف و موسیقی‌های سنتی ایرانی فعالیت خود را از ماه‌ها قبل آغاز کرده است که پیش از این در فراخوان اعلام شده مهلت ارسال اثر به جشنواره تا یکم اسفند ماه اعلام شده بود. اما با هماهنگی‌های به عمل آمده با هنرمندان و به دلیل استقبال جامعه هنری دبیرخانه جشنواره مهلت ارسال آثار را به مدت سه روز تمدید و هنرمندان می‌توانند تا تاریخ چهارم اسفندماه زمان برای ارسال آثار خود اقدام کنند.

قائم مقام جشنواره جایزه ملی عارف توضیح داد: حمایت از هنرمندان فعال در حوزه موسیقی‌های سنتی، ایجاد روحیه و نشاط در جامعه هنری ایران، ارتقاء سطح سواد موسیقیایی در جامعه و توجه دوباره به تصنیف و موسیقی‌های ایرانی از اهدافی است که برای برگزاری این جشنواره بیان شده است.

ملاحسنی گفت: تا کنون هنرمندان زیادی از سراسر کشور برای شرکت در این رویداد بزرگ فرهنگی اقدام کرده‌اند که نشان از علاقمندی و اثرگذاری جایزه ملی عارف در حوزه موسیقی در کشور دارد و قطعاً با مشارکت هرچه بیشتر هنرمندان این اثربخشی افزایش خواهد یافت.

وی در پایان بیان کرد: موسیقی سنتی و اصیل ایرانی باید دوباره در ذائقه موسیقیایی مردم روایت شود و از این رو امیدواریم جایزه ملی عارف بتواند در این اتفاق سهم داشته باشد.

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

موسیقی فیلم قاضی زاده هاشمی بدون رعایت حقوق معنوی

به گزارش دهه شصتی ها به نقل از ایسنا، محمدرضا علیقلی، هنرمند آهنگساز در پی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *