دوشنبه , 31 خرداد 1400 - 8:45 قبل از ظهر

افتتاح پروژه عظیم فرهنگی استان یزد پس از ۲۵ سال

به گزارش دهه شصتی‌ها به نقل از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ کتابخانه مرکزی یزد ۱۶ اسفند افتتاح می‌شود.

مراسم افتتاحیه کتابخانه مرکزی یزد به نام  پروژه عظیم فرهنگی در سطح ملی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

در ادامه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های مرکزی، مراسم افتتاحیه کتابخانه مرکزی یزد شنبه  شانزدهم اسفندماه با حضور اسحاق جهانگیری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی، استاندار یزد و تعدادی از مدیران و مسئولان  استان یزد برگزار می‌شود.

با این افتتاحیه کتابخانه مرکزی یزد، تعداد کتابخانه های مرکزی به ۱۰ باب خواهد رسید و حدود ۸ هزار مترمربع به سرانه کتابخانه‌ای کشور افزوده می‌شود و این امر، تحول بزرگی در فعالیت‌های فرهنگی و کتابخانه‌ای در سطح استان یزد پدید خواهد آورد. ظرفیت پیش بینی شده منابع چاپی و غیر چاپی برای این کتابخانه مرکزی ۲۰۰ هزار نسخه است که از این تعداد ۱۰۰هزار نسخه در مخزن اصلی کتابخانه جای می گیرد.

گفتنی است پس از اقدامات اولیه نهاد برای ورود به بحث عمرانی کتابخانه مرکزی یزد و زمان‌ اعلام شده برای اتمام و افتتاح پروژه تا پایان سال ۱۳۹۸، بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که این کتابخانه در موعد مقرر آماده افتتاح نخواهد شد؛ چراکه تا پیش از آن، بسیاری از فعالان حوزه عمرانی در این استان، اتمام این پروژه را در خوشبینانه ‌ترین حالت برای سال ۱۴۰۰ تخمین می‌زدند.

اما این پروژه به عنوان یک پروژه عظیم فرهنگی و یکی از مهم‌ترین مطالبات مردمی استان یزد پس از حدود ۲۵ سال، با همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اواخر سال ۱۳۹۸ آماده افتتاح شد، اما به دلیل آغاز پاندمی کرونا افتتاح آن تا کنون به تاخیر افتاد که در نهایت طی مراسمی روز شنبه ۱۶ اسفند  سال جاری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به بهره‌ برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

“طنز آور ” آمد

به گزارش دهه شصتی ها،سومین شماره مجله «طنزآور» منتشر شد. این مجله در حوزه طنز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *