دوشنبه , 24 خرداد 1400 - 1:22 بعد از ظهر

افزایش آمار فوتی ها و مبتلایان به کرونا دلیل بر تعطیلی 10روزه

به گزارش دهه شصتی ها، با توجه به اظهارات وزارت بهداشت مبنی بر اصرار در ایجاد محدودیت در سفرهای نوروزی و عدم رعایت دو چندان پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسافران، اما با نادیده گرفتن شرایط

حساس کرونا در کشورمان، برای چندمین بار آمار ویروس کووید19 بالا رفته و جهش چهارم کرونا در کشور با سرعت بیشتری رو به افزایش است .

با توجه به هشدارها بالاخره راهکار تعطیلی سراسری ۱۰ روزه در دستور کار دولت قرار گرفته است.

دلیل افزایش صعودی بیماری آنجا هست که بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، در ایام تعطیلات ابتدایی سال پانزده هزار نفر مبتلا به کرونا مثبت که خود نسبت به این بیماری مطلع بودند به مسافرت رفته و در همین اوضاع میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۵۵ درصد سقوط کرد؛ موضوعی که با خطر موج چهارم و قرمز شدن همه مراکز استان‌ها در کشور همراه شد.

با افزایش فوتی ‌های و مبتلایان به کرونا، اظهار نظراتی مبنی بر تعطیلی شهرهای قرمز و مخصوصا استان تهران برای کنترل وضعیت بیماری مطرح شد.

دکتر علیرضا زالی می‌گوید: «شرایط و وضعیت قرمز استانها به گونه‌ای است که تنها محدودیت‌های اعمالی برای جلوگیری از گسترش بیماری کفایت لازم را ندارد و پیشنهاد نهایی ما تعطیلی دو هفته ای می باشد و در کنار آن باید به سرعت فرآیند واکسیناسیون گروه‌های پرخطر و جامعه پزشکی انجام شود.سرعت بخشیدن به واکسیناسیون یک اولویت قطعی در تهران و مراکز استان‌ها است.»

آقای رئیسی نیز تاکید می‌کند: «رستوران‌ها حتما نمی‌توانند مهمان پذیر باشند و باید به صورت بیرون‌ بر فعالیت کنند؛ چراکه بیشترین بحث انتقال بیماری می‌تواند از این فضاها رخ دهد. نهایتا قرار شد که به مدت 10 روز از شنبه 21 فروردین تعطیلی سراسری در کل  کشور داشته باشیم و بعد از ارزیابی شرایط بیماری اگر نیاز بود این تعطیلی قابل تکرار است.»

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

از اطلاعات حساب کاربری خود محافظت کنید

به گزارش دهه شصتی ها، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری تعمیرکار موبایل که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *