به گزارش دهه‌شصتی‌ها؛ نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی افزایش هزینه ‌های تولید و کمبود نهاده‌ های مورد نیاز تولیدکنندگان را دلیل اصلی افزایش قیمت مرغ اعلام کرد.

او گفت:اگر تامین نهاده‌‌ها سریع انجام شود و این محصولات با قیمت کمتری به دست تولیدکنندگان رسد، سهمیه اختصاصی مرغداران افزایش پیدا می کند و به کاهش قیمت در بازار امیدوار بود در غیر این صورت شاهد افزایش مجدد نرخ خواهیم بود. در این میان به نظر می رسد برخی سودجویان نیز وارد میدان شده و اقدام به احتکار نهاده های دامی کرده و یا آن‌ها را با قیمت‌هایی بالاتر عرضه می کنند که ضرورت دارد تا نهادهای مربوط برای کنترل قیمت برخوردها را آغاز کنند.

سرهنگ علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ در این خصوص گفت: پیگیری‌هایی در خصوص احتکار نهاده دامی که یکی از علل افزایش قیمت مرغ است صورت گرفته است.

وی افزود: تا این لحظه کشفیاتی صورت نگرفته اما با وزارت جهادکشاورزی جلسات تنگاتنگی برگزار شده است و نظارت بر بازار ادامه دارد. ما برخوردها را از کف بازار آغاز کرده‌ایم. طبق مشاهدات برخی سودجویان در تلگرام نهاده های دامی را به فروش می رسانند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: برخوردها با فروشندگان نهاده های دامی در تلگرام ادامه دارد. در راستای سامان دهی عرضه نهاده های دامی که منجر به کنترل قیمت مرغ می شد، سامانه بازارگاه با همکاری وزارت جهادکشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/