دوشنبه , 24 خرداد 1400 - 2:06 بعد از ظهر

بیش‌از 50 نفر کاندیدا ریاست جمهوری هستند

ترافیک در مسیر پاستور به شدت شلوغ است. در روزهای پایانی سال 99 چهره‌هایی اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری کردند اما برخلاف سال‌های گذشته تنور انتخابات همچنان سرد بود. حالا در واپسین روزهای باقی مانده، تقریبا هر روز شاهد اعلام کاندیداتوری یکی از چهره‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… هستیم.
به گزارش دهه شصتی‌ها، نزدیک به یک ماه تا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده است؛ فضای انتخابات کمی از حالت سردی سال ۹۹ بیرون آمده و با نزدیک شدن به موعد رای‌گیری امیدواریم تب و تاب‌ آن گرم و گرم‌تر ‌شود.
برخی احزاب در قالب ائتلاف‌ها و تشکیل جبهه‌های متعدد به سمت همگرایی و وحدت حرکت کرده تا بتوانند با استفاده از ظرفیت‌های همدیگر فضای بهتری را برای معرفی، تبلیغات و رای‌ آوری نامزد مورد نظر خودشان فراهم آورند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی که با آحاد ملت شریف ایران داشت، خطاب به افرادی که می خواهند داوطلب انتخابات شوند، گفتند: «انتظار داریم سنگینی کار را متوجه شوید و بدانید چه مسئولیت سنگینی را می خواهید بر دوش بگیرید. اگر دیدید که می‌توانید این مسئولیت را به عهده بگیرید، آن‌گاه وارد کارزار انتخاباتی شوید.»
افرادی همچون، سردار سعید محمد، سردار حسین دهقان، علی مطهری، مصطفی کواکبیان و… اعلام نامزدی کردند و حالا تقریبا هر روز شاهد اعلام کاندیداتوری یکی از شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و… هستیم.
از این رو افرادی که تاکنون به صورت رسمی یا غیر رسمی اعلام کاندیداتوری کرده‌اند و یا احتمال کاندیداتوری آنان وجود دارد و فعالیت شبه انتخاباتی دارند و یا اینکه نام آن‌ها در فضای احزاب مطرح هستند. اما سوال اینجاست که چطور می‌شود جناح‌ها بر سر انتخاب یک یا دو نفر میان خیل داوطلبان به اجماع نرسیده‌اند. احزاب نزدیک به دولت باتوجه به عملکرد دولت خودشان به صف منتقدان پیوسته‌اند و همراه فعالان جناح راست نقاط ضعف مدیریتی را دستمایه شعارهای تبلیغاتی خود قرار داده‌اند.
اما در این جا بازهم نکته مبهم عدم اجماع اصولگرایان در انتخاب فرد شایسته است، که بیش‌ از ادوار گذشته در روزهای منتهی به انتخابات خود نمایی می‌کند.
انتهای پیام/

درباره ی حسین بلوطی

مطلب پیشنهادی

نجات کریستین اریکسن از مرگ

به گزارش دهه شصتی ها، هافبک دانمارکی بعد از نجات معجزه آسای خود پیامی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *