چهارشنبه , 2 تیر 1400 - 4:18 بعد از ظهر

تجهیز ۵ هزار و ۵٠٠ دستگاه آمبولانس در ایام نوروز

برای ایام نوروز از تمام شهروندان خواسته شد که در خانه‌ها بمانند و قرنطینه‌ شهر را نادیده نگیرند اما به دلیل آنکه برخی افراد خود را جدایی از قانون می‌دانند سازمان اورژانس کشور مجبور است طرح‌های نوروزی خود را کم فی سابق به اجرا در آورد.

به گزارش دهه شصتی‌ها، سخنگوی سازمان اورژانس کشور مجتبی خالدی در یک برنامه تلویزیونی درخصوص طرح سلامت نوروزی ١۴٠٠ اظهار کرد: «از ابتدای اسفندماه اقدامات لازم در خصوص افزایش آمادگی حوزه سلامت در تمام حوزه‌ها شکل گرفته و به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.»

وی با بیان اینکه «اقداماتی که باید انجام شود در چند حوزه تخصصی است، ادامه داد: بحث رسیدگی به اورژانس پیش بیمارستانی را در دستورکار داشتیم چرا که اولین نقطه تماس مردم با حوزه سلامت است و در همین راستا سعی کردیم که پایگاه‌های اورژانس به تجهیزات مجهز شوند.»

وی با بیان اینکه «با به کارگیری ۵ هزار و ۵٠٠ دستگاه آمبولانس، ٣٠٠٠ پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی و ۴٧ فروند بالگرد طرح سلامت نوروزی را آغاز کردیم، گفت: تلاش ما بر این است که اقدامات لازم برای مردم صورت گیرد.»

خالدی گفت: «در طرح نوروزی ١۴٠٠ چند اتفاق جدید نیز افتاده که یکی از آن ها برپایی لوکیشن است، زمانی که مردم با اورژانس تماس میگیرند بلافاصله محل تماس برای همکاران مشخص خواهد شد که این چند ویژگی دارد. »

وی افزود:«با در دسترس بودن لوکیشن اگر آمبولانسی در طول مسیر به محل درخواست فوریت نزدیک باشد آن آمبولانس به محل اعزام خواهد شد. ویژگی دیگر این است که با داشتن طول و عرض جغرافیایی می توانیم با استفاده از نرم افزار ها بهترین مسیر را انتخاب کنیم. همه این موارد به کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار کمک می‌کند.»

وی گفت: «این طرح در استان تهران و خراسان رضوی انجام شده و امیدواریم تا نوروز در سایر استان‌ها نیز انجام گیرد.»

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

محیط بانان بیمه شدند

به گزارش دهه شصتی ها، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور از بیمه شدن ۱۵۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *