چهارشنبه , 2 تیر 1400 - 4:40 بعد از ظهر

توقیف آپارتمان جهت دریافت مهریه قانونی است؟

به گزارش دهه‌شصتی‌ها، اگر زن و شوهر با یکدیگر به مشکل بخورند و زوجه تقاضای دریافت مهریه را داشته باشد. شوهر باید مهریه را به او پرداخت کند، اما گاهی اوقات این سوال پیش می‌آید که آیا می‌تواند از تمام اموال زوج خود مهریه را دریافت کند.

در همین راستا یکی از سوالاتی که پیش می‌آید این است که آیا می‌توان آپارتمان مسکونی را بابت مهریه توقیف کرد یا خیر؟ که در پاسخ به این سوال باید گفت توقیف آپارتمان به معنای توقیف اموال و بلامانع است.

در قانون آمده است که توقیف آپارتمان یا منزل مسکونی در مرحله تامین خواسته یا همان توقیف اموال بلامانع است، اما زوج می‌تواند نسبت به توقیف اموال اعتراض کرده و به عنوان مستثنیات دین برای رفع آن‌ها از دادگاه تقاضا کند.

مطابق با آنچه که در قانون ذکر شده است رویه‌های متعددی در این‌باره میان قضات وجود دارد و گاهی اوقات اموال توقیف نمی‌شوند، اما در صورتی که منزل توقیف شود می‌توان نسبت به توقیف آن اعتراض کرد.

در پایان باید گفت که بین قضات مختلف درباره توقیف آپارتمان بابت مهریه تفاوت نظر وجود دارد و مرجع تشخیص این موضوع آیا آپارتمان جزء مستثنیات به شمار می‌رود یا خیر بر عهده دادگاه است.

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

تسهیل در امور بیمه‌ای حوزه مطبوعات و رسانه‌ها

به گزارش دهه شصتی‌ها، با ابلاغ دستور اداری از سوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *