به گزارش دهه شصتی‌ها؛ سال‌ها در تهران مجموعه تئاتر شهر مردم را به تئاتر خیابانی علاقمند کرده است. در فضای باز محوطه تئاتر شهر نمایش‌های سنتی، آیینی، تعزیه و .. برگزار می‌شود. هرچند در سال‌های اخیر چهار راه ولیعصر سرنوشت تلخی دارد. این چهارراه ماشین محور تردد را برای معلولان و افراد ناتوان دشوار کرده است. طبق آخرین اطلاعات مسئولان امر  در تئاتر شهر بدون پیوست اجتماعی و فرهنگی به‌دنبال حصارکشی هستند. این اقدامات با رسالت این تئاتر که قرار بود در آن تئاترهای خیابانی برگزار شود و محلی برای تجمع دوستداران تئاتر باشد اما حصارکشی‌ها از  هر گونه تردد در محل  جلوگیری می‌کند.

محسن حسن‌زاده، مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی گفت:تفاهم نامه‌ای بین سازمان زیباسازی، میراث فرهنگی، اداره کل هنرهای نمایشی و … امضا شده است. این اتفاق به دلیل درخواست هنرمندان است، چون این روزها به‌دلیل عدم امنیت و شرایط نامناسب و به دور از شان هنرمندان و مخاطبان تئاتر را شاهد هستیم.

مدیر روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی افزود: اقدام در زمینه حصار کشی مبتنی بر درخواست هنرمندان و تماشاگران زن است. در بسیاری از موارد شرایط به نحوی است که افراد به ویژه زنان احساس امنیت ندارند. این شرایط مناسب نیست و در بین مخاطبان تئاتر تاثیرگذار است.

او ادامه داد: سال‌ها این موضوع مطرح و هم‌اکنون با حضور چندین سازمان این مقوله مطرح شده است. امیدواریم تا پایان سال بتوان این اتفاق کلید خورده و به نتیجه برسد.

انتهی پیام/