شنبه , 2 مرداد 1400 - 10:32 بعد از ظهر

رکورد مرگ 4195 بیمار بر اثر کرونا در برزیل

بیمارستان‌ها و گورستان‌های برزیل به وضعیت اشباع رسیده است.. آمار مرگ‌های روزانه دیروز در رکوردی جدید به 4195 نفر رسید.

شیوع ویروس کرونا در برزیل که از وضعیت قرمز هم عبور کرده و به وضعیت سیاه و فاجعه آمیز رسیده نظام بهداشت و درمانی این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

به گزارش دهه شصتی‌ها، جهش‌های ویروس در برزیل با افزایش سرایت پذیری و مرگ و میر مبتلایان به کرونا همراه شده و کارشناسان نظام بهداشت و درمان برزیل از وجود نزدیک به 100 نوع ویروس جهش یافته در برزیل سخن می گویند که برخی از آنها از جمله نوع آمازونی آن قدرت سرایت بسیار بالایی دارد.

با این حال “ژائیر بولسونارو” رئیس جمهوری راستگرای این کشور که به “ترامپ برزیل” شهرت دارد، همچنان مخالف اعمال محدودیت‌ها در کشورش است و معتقد است ضرر اقتصادی و اجتماعی قرنطینه و تعطیلی کسب و کارها بسیار بیشتر از مرگ و میر‌های چند هزار نفری روزانه شهروندانش است.

بر اساس آمار رسمی در کشور 212 میلیون نفری برزیل تا کنون بیش از 330 هزار نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و برزیل پس از ایالات متحده آمریکا به جایگاه دومین کشور با مرگ و میر بالای کرونا دست یافته است.

بولسونارو اما مخالف اعمال محدودیت‌ها و قرنطینه است و طی 13 ماه گذشته با برکناری 2 وزیر بهداشت که خواستار اعمال سیاست‌های محدود کننده بودند؛ نشان داده که در عادی انگاری وضعیت و عدم تعطیل کردن اضطراری کشور عزم جدی دارد.

او سه شنبه این هفته با وجود رسیدن آمار مرگ‌های روزانه به بالای 4 هزار نفر بار دیگر در سخنانی مخالفت خود را با تعطیلی و اعلام وضعیت اضطراری در کشورش اعلام کرد.

کارشناسان نظام بهداشت و درمان برزیل از 2 ماه پیش و همزمان با شیوع ویروس جهش یافته نوع برزیلی (P.1) در این کشور به دولت هشدار داده بودند که اگر سیاست‌های محدود کننده در پیش نگیرد آمار مرگ و میر‌های روزانه به بالای 3 هزار نفر در روز خواهد رسید و حالا این آمار حتی رقم 4 هزار نفر را هم رد کرده و کارشناسان می گویند با ادامه این روند مرگ روزانه بیش از 5-6 هزار نفر هم در برزیل دور از انتظار نخواهد بود.

وضعیت برزیل به گونه ای است که بیمارستان ها مملو از بیماران کرونایی است و بالای 90 درصد از ظرفیت بیمارستان‌های این کشور به بستری کردن بیماران کرونایی اختصاص یافته با این حال با توجه به آمار بالای ابتلا‌های جدید در این کشور بسیاری از بیماران به دلیل نبود ظرفیت بستری در بیرون بیمارستان بر اثر عدم رسیدگی پزشکی، فوت می کنند.

همچنین بیمارستان‌های این کشور با کمبود جدی برخی اقلام از جمله کپسول‌‌های اکسیژن مواجه هستند.

در گورستان‌‌های برزیل هم انبوه جسد‌های کرونایی وضعیت دشوار و بحرانی ایجاد کرده و در بسیاری از گورستان‌های این کشور به دلیل کمبود جا، با نبش قبر‌های قدیمی فوت شدگان کرونایی را در قبر‌های قدیمی دفن می‌کنند.

انتهای پیام/

درباره ی نهاد علی‌بیک‌زاده

مطلب پیشنهادی

رمان”روزی روزگاری در هالیوود” در صدر فروش

به گزارش دهه شصتی ها، رمان نوشته «کوئنتین تارانتینو» در صدر جدول پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *