چهارشنبه , 2 تیر 1400 - 3:41 بعد از ظهر

زندگی را آنطور که دوست داریم بسازیم

نیاز عشق ورزیدن

یکی از مهمترین نیازهای انسان نیاز عشق ورزیدن و عاشق شدن یا همان پذیرش و دوست داشته شدن است. به این معنی که ما همانطور که هستیم، از سوی همسر یا طرف مقابلمان پذیرفته شویم. برای ساختن زندگی بهتر قرار نیست دست به خودسانسوری بزنیم. برای جلب رضایت خاطر فردی که روبروی ماست، دست به هرکاری بزنیم.

کشف زندگی بهتر

به گزارش دهه شصتی‌ها در هر رابطه‌ای چه در شروع یا امتداد آن ، مشکلات زندگی اجتناب ناپذیر است. بسیاری از مسائل از کنترل ما خارج است. در واقع ما شاید نتوانیم عوامل موثر خارجی بر زندگی خودمان مثل اطرافیان را کنترل کنیم. اما عوامل داخلی که مستقیما به خودمان وابسته است را می توانیم کنترل کنیم.

به بیان ساده، ما می توانیم با کنترل کردن افکار، رفتار و صحبت‌هایمان می توانیم زندگی را آنطور که دوست داریم بسازیم.

نقش خود را بسازید!

یکی از دلایل مهمی که باعث می شود بعد از مدتی یک رابطه عاطفی رو به سردی و نابودی برود نداشتن جایگاه در ذهن و قلب طرف مقابل است. بسیاری از انسان‌ها بلد نیستند جایگاه خودشان را بسازند. اساسا انسان‌ها رفتاری خاکستری دارند. به این معنی که گاهی اوقات خوبند و گاهی اوقات بد! برای ساختن زندگی بهتر کافیست در ابتدا به خودتان بها دهید. خودتان را ببینید و برای خودتان ارزش قائل شوید. به طور کل زمانی شما از طرف دیگران مورد پذیرش واقع می شوید که ابتدا خودتان را پذیرفته باشید.

هنر شما در این است؛ طوری جایگاه خود را بسازید که در هر دو صورت در نظر طرف مقابل از رتبه و جایگاه خوبی برخوردار باشید. اگر طرف مقابلتان حالش خوب باشد، شما باید اولین اولویت او باشید. همسر یا نامزد شما، اولین کسی که به ذهنش می رسد، شما باشید.

حتی در مواقعی که شریک عاطفی شما حال خوبی ندارد، باید کاری کنید که تنها به شما پناه ببرد. برای رسیدن به این نقطه باید روی خودتان کار کنید، باید آموزش ببیند. اما هرگز فکر نکنید که آموزش دیدن کار سختی است، هرگز! کارهای ساده ی به هم پیوسته ای که تکرار آن باعث می شود شما جایگاه خودتان را در دل و جان شریک زندگیتان پیدا کنید.

انتهای پیام/

 

درباره ی نهاد علی‌بیک‌زاده

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام و پرداخت وام ازدواج 1400از 5 فروردین

به گزارش دهه شصتی ها، محمد مهدی تندگویان اظهار کرد: «افرادی که پس از فروردین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *