دوشنبه , 31 خرداد 1400 - 8:49 قبل از ظهر

سوگند خوردیم روزهای خوش را سخت تجربه کنیم

ما دهه ‌شصتی‌ها گویا سوگند خورده‌ایم که روزها خوش را سخت تجربه کنیم، نگذاریم روزی بی حادثه از تقویم زندگیمان عبور کند. ما با پا گذاشتن به خاورمیانه آماده شدیم زیر موشک، بمب و شنیدن صدای آژیر قرمز رشد کنیم!

آری ما آماده بودیم تمام قد صدای رزمنده‌های در صحنه جنگ را از همان تنها شبکه رسانه جمعی کشور بشنویم و بدانیم کسانی هستند که دلشان برای مرزها می‌تپد گاهی هم در همان میان ببینیم عده‌ای قلبشان دیگر در خاکریزی میانه صفر مرزی برای خودشان هم نمی‌تپد.

ما بزرگ شدیدم با صدای مخالفت تمام اتحادیه‌های غرب و شرق برای کودک نوپا سیاسی کشورمان که تک به تک شاه مهره‌هایش هدف تیرهای خودی و دشمن می‌شدند. ما یاد گرفتیم سرسختانه بزرگ شویم و نگذاریم دیگر کسی در مرزها برایمان رجز بخواند خیلی‌هایمان هم رفتند و در همانجایی که آتش جنگ را افروخته بود لانه کردند، خیلی‌ها هم از دست خودی‌ها گریختند که به اشتباه در مسیر دلسردی گیرشان انداخته بودند.

حالا ما مانده‌ایم با کوله باری از خاطرات خوب و بد با زلزله منجیل و رودبار، با تل بجا مانده از بم که یک شب درهم فروریخت با خرمشهری که هنوز هم خرم نیست! ما ماندیم با دست‌های خالی که می‌دانیم به این زودی‌ها هم دستی گرمی‌اش را به دستمان نخواهد بخشید، همه کسانی که در هوای دهه شصت نفس کشیدند سرسخت بودن را آموختند. این نسل گرچه زودتر از دهه‌های قبل پا به میدان نگذاشت اما بالاخره آمدیم؛ وزیر جوانی به دولت فرستادیم از همان‌هایی که بنیان گذار جمهوری اسلامی گفتند امیدشان هستند.

ما سربازان بی پوتین و لباس رزمیم تمام سرشکستگی‌ها را دیدیم اما باز به میدان آمدیم رای دادیم ما دنبال حق خودمان تنها نبودیم و حتی حق آنان که انقلاب کردند بر دوشمان سنگینی کرد و حالا هم پیمان با آیندگان ایستاده‌ایم و نمی‌گذاریم عرصه این کشور به دست نااهلان بیفتد. ما فرزندان روزهای خونین کشور ما فرزندان روزهای سخت کشور آرزو داریم روزی جهان همانند گذشته به بودن ایران افتخار کند.

انتهای پیام/

درباره ی نهاد علی‌بیک‌زاده

مطلب پیشنهادی

پدر بزرگترین خانواده جهان درگذشت

به گزارش دهه شصتی ها، مردی که با ۳۸ زن، ۸۹ فرزند و ۳۶ نوه، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *