چهارشنبه , 2 تیر 1400 - 3:14 بعد از ظهر

قدم‌های آهسته اپل برای ساخت و عرضه آیفون تاشو

گزارش جدیدی نشان می‌دهد که اپل هنوز در مورد عرضه آیفون تاشو تصمیم نگرفته است. چند گزارش حاکی از آن است که این شرکت اولین گوشی تاشو خود را در سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد کرد؛ بنابراین در حالت ایده آل، اپل باید تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱ یک طرح آماده از محصول داشته باشد. معمولا این حرکت در زنجیره تأمین محصول منعکس می‌شود.

این غول تکنولوژی حداقل دو تا سه سال قبل از عرضه محصول، همکاری مشترک با شرکای خود را آغاز می‌کند. همینطور فروشندگان قطعات و اجزای سازنده آن را به محض تایید طرح تعیین می‌کند. اما در حال حاضر هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که اپل برای عرضه محصول در سال ۲۰۲۳، در حال آماده سازی زنجیره تأمین خود از بازار‌های کره باشد.

قبلا ادعا شده بود که شرکت اپل نمونه‌هایی را از سامسونگ سفارش داده است، اما طبق گزارش اخیر، اپل در حال کار با شرکت LG برای تامین پنل‌های تاشو است. این دو شرکت کره جنوبی قبلاً پنل‌های OLED را برای سری آیفون ۱۲ تهیه کرده‌اند. اگر اپل قصد داشته باشد گوشی تاشو خود را در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه کند، باید از اوایل سال ۲۰۲۲ سرمایه گذاری‌های لازم را شروع کند. اپل می‌گوید که کار‌های توسعه اولیه را بر روی آیفون تاشو آغاز کرده است، اما این شرکت در حال حاضر فقط روی نمایشگر آن تمرکز دارد.

آیا راه اندازی آیفون تاشو سودآوری خواهد داشت؟

همچنین ادعا می‌شود که سامسونگ در سال ۲۰۲۰ فقط ۲.۵ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تاشو به فروش رسانده و هدف خود را از بارگیری ۴.۵ میلیون تا ۵ میلیون دستگاه از دست داده است. اپل احتمالاً از نزدیک عملکرد این غول کره جنوبی را کنترل می‌کند تا بتواند واکنش بازار را بسنجد.

اپل در حال انتقال از پنل‌های LCD به OLED است و این می‌تواند بر حاشیه آن تأثیر بگذارد. پیش بینی می‌شود که در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ تعداد آیفون‌های OLED بیشتر از آیفون‌های LCD دار باشد. در هر صورت اپل قبل از راه اندازی آیفون تاشو به ارزیابی موقعیت خود نیاز دارد. در حال حاضر، به نظر نمی‌رسد که گوشی تاشو اپل در بازه زمانی ۲۰۲۳ وارد بازار شود و اگر این شرکت شروع به راه اندازی یک زنجیره تأمین از اواخر سال جاری کند، در اولین فرصت شاهد یک آیفون تاشو خواهیم بود.

درباره ی مه جبین محمدی

مطلب پیشنهادی

پیروزی بشار اسد با دریافت ۹۵.۱ درصد از آراء

به گزارش دهه شصتی ها، بشار اسد بعد از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *