دوشنبه , 31 خرداد 1400 - 7:33 قبل از ظهر

مزایده آخرین اثر هنری از «بنکسی»

به گزارش دهه شصتی‌ها، اثر هنری از «بنکسی» که یک پرستار را به عنوان ابرقهرمان مورد علاقه یک پسربچه به تصویر کشیده است به نفع «سرویس سلامت همگانی» به مزایده گذاشته می‌شود.
این درحالی است یک نقاشی دیواری دیگری که چندی پیش توسط «بنکسی» نقاش مشهور گرافیتی‌کار بر روی دیوار زندانی متروکه خلق شده بود و یک زندانی را حین فرار نشان می‌داد با عبارت قرمز رنگ از سوی افرادی ناشناس مخدوش شده است.

این نقاشی دیواری جدید، بر روی دیوار زندانی دیده شد که «اسکار وایلد» شاعر مشهور ایرلندی زمانی در آن زندانی بود. این نقاشی در طول شب در ۲۸ فوریه خلق شد و «بنکسی» نهایتا در چهار مارس با منتشر کردن یک ویدئو در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش اصالت این اثر را تایید کرد.

در تصاویر جدید منتشرشده از این نقاشی، عبارت «تیم روبو» که با رنگ قرمز نوشته شده است دیده می‌شود؛ همچنین دستگاه تایپ این نقاشی نیز با رنگ قرمز پوشانده شده است. به نظر می‌رسد این کار اشاره‌ای به دیگر هنرمند گرافیتی‌کاری است که با نام «کینگ روبو» شناخته می‌شود. این هنرمند در سال ۲۰۱۴ درگذشت.

«کینگ روبو» و «بنکسی» مدت طولانی با یکدیگر رقابت و به نحوی خصومت داشتند.  رقابت این دو از سال ۲۰۰۹، زمانی که «بنکسی» بر روی یکی از آثار «کینگ روبو» نقاشی کرد شروع شد.

«بنکسی» هنرمند گرافیتی‌کار مشهوری است که با نقاشی‌های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این حال هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی‌های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع‌هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تاکنون بارها نقاشی‌های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت‌های چشمگیر فروخته شده است.

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

دستگیری سارقان تابلوهای نقاشی «ون‌گوگ» و «هالس» در هلند

به گزارش دهه شصتی ها، پلیس هلند یک مظنون به سرقت سال گذشته تابلوهای نقاشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *