دوشنبه , 31 خرداد 1400 - 8:28 قبل از ظهر

مستند سازی و قصه فوتبال ایرانی

فرآیند اجرایی نوشتار قصه فوتبال ایرانی با هدف مستندسازی تاریخ فوتبال ایران زمین و با مشارکت پیشکسوتان عرصه رسانه و ورزش و با پیام دبیرکل فدراسیون افتتاح شد.
روابط عمومی فدراسیون، اجرای پروژه ((قصه فوتبال ایرانی)) را جهت گردآوری مستند تاریخ فوتبال کشورمان در پلت فرم های متن،عکس،صوت و ویدئو و ثبت تاریخی رویدادهای فوتبال ایران در سیر تاریخ شروع کرد.

((قصه فوتبال ایرانی تلاش خواهد کرد با ثبت اطلاعات مستند و دقیق، گنجینه طلایی از خاطرات گفته و ناگفته و اطلاعات غنی در بستر شکل گیری فوتبال در کشورمان را ارائه دهد.
این پروژه از آحاد جامعه فوتبال(مدیران،مربیان،بازیکنان،داوران،خبرنگاران،عکاسان،گزارشگران،هواداران و….)جهت هماهنگی در تدوین این قصه که دستمایه ای قابل استناد برای جوانان آینده و همچنین منابع داخلی و بین المللی خواهد بود دعوت به همکاری می کند.

مهدی محمد نبی،دبیرکل فدراسیون فوتبال در یادداشت افتتاحیه پروژه مستند سازی فوتبال ایرانی آورده است:
«فوتبال بدون شك مهيج ترين و پرطرفدارترين ورزش در سطح جهان بوده كه البته در اين عصر دست كمي از يك صنعت نداشته، چرا كه جدا از جذابيت هاي خاص ورزشي، از نظر اقتصادي، تجاري، فرهنگي و… نقش بسيار پر اهميتي را در دنياي امروز دارد.
فدراسیون فوتبال بر حسب وظایف ذاتی خود در قصه فوتبال ایرانی مروري بر تاريخ فوتبال ايران در عرصه ملي و اتفاقات مهم در عرصه باشگاهي خواهد داشت.
ما از تاریخ می نویسیم،وظیفه ما حفظ تاریخ است و نگارش آن را به تاریخ نگاران می سپاریم.
پروژه قصه فوتبال ایرانی همگام و هم نفس با رخدادهای تاریخی فوتبال ایران زمین تلاش می کند تا سندی متقن برای آینده فوتبال کشور باشد.»

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

بازی سخت ایران مقابل عراق بی انگیزه

به گزارش دهه شصتی ها، با نتایج ثبت شده در انتخابی جام جهانی در آسیا، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *