دوشنبه , 24 خرداد 1400 - 1:01 بعد از ظهر

پیتزا یکی از خوشمزه ترین فست فودهای ایرانی‌ها

پیتزا طرفداران بسیاری دارد که اگر به هر بهانه مردم از آن منع شده باشند باز هم هوس خوردن آن را حتی بیشتر از پیش دارند و با علاقه و هوس بیشتر به فست فود هایی می‌روند. که تعداد آن‌ها هم کم نیست. در کل دنیا مردم به خوردن این نوع فست فود علاقه بیشتری دارند. شاید به این فکر کرده باشید که پیتزا از کجا و چه زمانی رایج شد؟

در قرن 17 بود که پیتزا برای نخستین بار در ناپلز ایتالیا درست شد. در قدیم پیتزا غذای مردم تهیدست و… بوده است، که مخلوطی از خمیر نان، گوجه تازه، پونه کوهی و پیاز تند و ریحان بود. پیتزا با گاری‌ دستی به ماهیگیرانی که خسته از دریا آمده بودند به فروش می‌رسید. خوشمزگی و تنوع رنگ این فست فود ساده به خارج از ناپلز هم رسید و مردم برای خوردن و دیدن پیتزا به ناپلز سفر می‌کردند و در آنجا یاد گرفتند که چگونه پیتزا درست می‌شود و با بازگشت به شهرهایشان شروع به فروش آن کرده و نخستین رستوران پیتزا در ناپلز که تا الان هم معروفیت خاص خود را دارد افتتاح شد.

برخی می‌گویند از اول پیتزا تعلق به ایرانی‌ها داشته است. سربازان داریوش یک تکه نان را صاف پهن می‌کردند روی سپرهای خود می‌پختند و روی آن‌ها پنیر و خرما می‌گذاشتند. بعد از ایران یونانی‌ها اشتیاق به پخت این نوع از نان را نشان داده و در ادامه به روم و جنوب ایتالیا کشیده شد و تا الان که در قرن 21 هستیم یکی از لذیذ ترین و پرفروش ترین فست فودها پیتزا به نظر می‌رسد.

انتهای پیام/

درباره ی مهری درخوش

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه شله زرد ویژه ماه مبارک رمضان

به گزارش دهه شصتی ها ، با توجه به شروع ماه مبارک رمضان طرز تهیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *